Jak oczyścić nerki naturalnymi środkami? czarne-jagody

To nie magiczne rozwiązanie, które obiecuje „nerki oczyszczone w 72 godziny”, ale takie, które pomoże ci przejść przez cały proces stopniowo. Po pierwsze przez trzy pierwsze dni całkowicie wyeliminuj kawę, alkohol, napoje gazowane, sól oraz produkty zawierające dużo białka. Wszystko to podrażnia nerki i uniemożliwia pęcherzowi usuwanie toksyn. Zastąp wymienione napoje wodą, a zamiast mięsa jedz siemię lniane, słonecznik i migdały.

Każdy dzień rozpocznij od śniadania składającego się ze szklanki soku z czarnych jagód, który redukuje ilość wapnia kumulującego się w pęcherzu. Osady tego typu spowalniają pracę nerek i toksyny nie „opuszczają” organizmu. Picie soku z czarnej jagody zapobiega infekcjom układu moczowego i kamieniom nerkowym, które są źródłem dużego bólu.

Czytaj dalej >>


Jeżówka w leczeniu grypyjezowka

grypę. Choroba ta może skończyć się hospitalizacją, a nawet śmiercią, szczególnie w przypadku dzieci, starszych czy przewlekle chorych osób. Wczesne rozpoczęcie leczenia może pomóc pacjentowi w dojściu do zdrowia i zmniejszyć ryzyko powstania powikłań. Badania poddają w wątpliwość skuteczność leków przeciwgrypowych w porównaniu z naturalnymi środkami, takimi jak jeżówka (Echinacea).

Środki przeciwgrypowe to leki przeciwwirusowe, które hamują działanie wirusa grypy w organizmie i przeciwdziałają jego namnażaniu się. Dostępne są bez recepty. Stosuje się je w leczeniu osób, które mają objawy grypy od co najwyżej dwóch dni. Mogą być również stosowane profilaktycznie u osób, które zostały narażone na zachorowanie na grypę.

Międzynarodowy zespół badawczy naukowców dokonał rewizji badan nad środkami przeciw grypie – stwierdzono, że mają pewien wpływ na złagodzenie objawów, jednak nie zmniejszają ryzyka konieczności hospitalizacji czy powikłań chorobowych spowodowanych działaniem wirusa grypy.

 Czytaj dalej >>